نیسان و میتسوبیشی یک مدل الکتریکی کوچک رونمایی  کردند که ویژه بازار ژاپن ساخته شده است. این اولین محصول الکتریکی مشترک  دو کارخانه است و امیدوارند با آن بتوانند سهمشان را در این بازار افزایش  دهند.

میتسوبیشی و نیسان از اولین خودروسازانی بودند که به ساخت ماشین  الکتریکی رو آوردند، اما اکنون هر دو کارخانه در رقابت با شرکت‌های دیگر از  جمله تسلا جا مانده‌اند. ماکوتو اوچیدا، مدیر نیسان در مراسم رونمایی از  مدل ساکورا گفت که مطمئن است مدل‌های الکتریکی جدید بازی را به نفع دو  کارخانه عوض خواهد کرد.

نیسان ساکورا و میتسوبیشی eK X ماشین‌های شهری کوچکی هستند که در ژاپن  "کی" (Kei) نام دارند. این ماشین‌ها براساس ضوابط دولت ابعاد و قدرت مشخصی  دارند و برای رانندگان آنها تخفیف‌های مالیاتی در نظر گرفته می‌شود.  ماشین‌های کی ۴۰ درصد خودروهای ژاپن را شامل می‌شود.

ماشین‌ الکتریکی نیسان و میتسوبیشی با هر بار شارژ می‌توانند تا ۱۸۰  کیلومتر حرکت کنند که برای مصارف روزانه در شهر کافی است. قیمت پایه نیسان  یک میلیون ۷۸۰ هزار ین (۱۳ هزار و ۹۰۰ دلار) است. قیمت میتسوبیشی کمی  گران‌تر است و هر دو مدل از تابستان به بازار عرضه می‌شوند.

میتسوبیشی و نیسان در یک ائتلاف خودروسازی قرار دارند که رنو هم عضوی از  آن است. این ائتلاف اعلام کرده که در پنج سال آینده ۲۶ میلیارد دلار در  ساخت خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.